PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=394984}
5,2 8 987
ocen
5,2 10 1 8987
5,3 7
ocen krytyków
Speed Racer
powrót do forum filmu Speed Racer

Któż by nie pamiętał serialu "Speed Błyskawica" nadawanego przez telewizję Wot? No np. ja. Pamiętam, że oglądałem tą bajkę, pamiętam że mi się podobała, ale cała reszta przez te wszystkie lata z mojej głowy wywietrzała. Bracia Wachowscy pamięć mają nieco lepszą dzięki czemu film możemy obejrzeć w wystawnej wersji live-action.

Ciężko mi się jakkolwiek do tego filmu odnieść. Wiem, że "New adventures of Speed Racer" potrafiło mnie zaangażować, ale fragmenty serialu oglądane obecnie tylko nużą. Jeszcze gorzej sprawa wygląda z pozostałymi "Speed Racerami", które mają kreskę zdecydowanie bardziej japońską, co osobiście ciężko przyswajam.

Wracamy jednak do filmu Wachowskich.
Sama fabuła taka zła nie jest, zwłaszcza że podobne rozwiązania można łatwo znaleźć w wielu innych filmach. Najgorsze w tym wszystkim są jednak przejaskrawianie wszystkich motywów (trening, czy szkolna miłość na przykład) oraz mnogość kolorów uderzającej prostotą animacji komputerowej. W wielu momentach gdy pokazywane są twarze bohaterów którzy wygłaszają właśnie ważne kwestie, większą uwagę od ich słów zwraca mieniące się wieloma kolorami tło. Twórcy próbują każdy wątek przedstawić w jak najdynamiczniejszy sposób - historia rodziny przeplatana jest scenami z wyścigu, kłótnia Racera z szefem teamu scenami wyścigów historycznych oraz zabawami brata, a finałowy monolog Racer X wygłasza na tle wybuchających fajerwerków.

"Speed Racer" to wielka, kolorowa mieszanka dramatu rodzinnego, efekciarskich wyścigów i historii sensacyjnej - nierzadko w jednej scenie. Do tego filmu trzeba mieć wyjątkową podzielność uwagi, aby wszystkie wątki złożyć w logiczny ciąg zdarzeń. Czy dzieciom taki zestaw przypadnie do gustu? Śmiem wątpić.
1/5 jako głos tetryka, co to nawet na kreskówkę już nosem kręci.

PS.
Fajnym smaczkiem jest praktycznie niezauważalna obecność wygenerowanych komputerowo autentycznych prototypów. Nie mam tu na myśli pojazdów wyścigowych, które na rzecz promocji filmu zostały także wyprodukowane, ale sekundowe ujęcia Peugeota 4002 i Proximy. Ale to tylko na początku - później już praktycznie nie widzimy aut na ulicach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones